Podrobnou mapu ostrova u nás v podstatě nekoupíte. Nejlepší mapu, kterou si můžete pro své cestování pořídit, naleznete v průvodci Lonely Planet. V průvodci je publikována orientační mapa ostrova a především velmi dobrá mapa Stone Townu. Díky podrobnému popisu s vyznačením orientačních bodů se s ní ve Stone Townu nemůžete ztratit. Jisté to však není:-)

Dalším tipem je navštívit Survey&Mapping Division Map v Dar es Salamu (leží kousek od přístavu), kde si můžete podrobnou kartografickou mapu zakoupit. Chce to ale trpělivost, bude se jednat o kopii map (originály jsou neprodejné), co tam dělali v rámci bratrské pomoci Rusové. Takže nejsou nijak aktuální, ale vzhledem ke kvalitě, to příliš nevadí. Cena bude přibližně odpovídat 500,– Kč za mapový list.

Ve vyhledávačích na Internetu je odkazů na mapy Zanzibaru velmi mnoho, ale z drtivé většiny se jedná o mapy z Google Maps. Můžete si ji prohlédnout níže, abychom Vám ulehčili hledání. Dále je zde mapa z Univerzity of Texas, ale vhodná je pouze pro představu přírodních podmínek Unguji.

Mapa Unguji

Mapa Stone Townu

This entry was posted on Pátek, Srpen 29th, 2008 at 16.15.
Categories: Mapy.

Zanzibar je nejoblíbenějším místem novomanželů